×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 787

دوشنبه, 06 فروردين 777 11:03
منتشرشده در مناسب سازی

کارگاه آموزشی آشنایی با معلولیت های مختلف برای نوجوانان ۱۰ تا ۱۵ سال

در روز پنج شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ انجمن معلولین ضایعات نخاعی استان تهران میزبان نو جوانان ۱۰ تا ۱۵ ساله بود ، که با مشارکت انجمن نعناع و اساتیدی از کشور ژاپن که تخصص آنها برنامه ریزی شهری و معماری بود، کارگاه آموزشی برای آشنایی با معلولیت های مختلف برای این عزیزان برگزار نمود .
در این کارگاه نوجوانان و خانواده هایشان با طراحی جهانی آشنا شدند ، منظور از این طراحی ساختن وسایل یا شهر به نحوی که قابل استفاده همه باشد . در این کارگاه شرایط زندگی و تردد افراد نابینا و ناشنوا و افراد دارای معلولیت های جسمی و حرکتی در فیلمی کوتاه به نمایش درآمد و بعد از پایان فیلم اساتید درباره نوع معلولیت ها و چیدمان شهری مناسب برای افراد دارای معلولیت توضیحاتی را ارائه دادند و تاکید بر روی کمک کردن به شکل صحیح به افراد دارای معلولیت داشتند .
در ادامه افراد حاضر به پیشنهاد اساتید خود را بجای افراد نابینا قرار دادند و منظور از درک کردن از طریق حس لامسه را تجربه کردن و با تجهیزات لازم در سطح شهر که برای تردد افراد نابینا در نظر گرفته شده آشنا شدند .
در قسمت بعدی برنامه نوجوانان با طریقه برقراری ارتباط با ناشنوایان آشنا شدن و آنها خود را بجای یک فرد ناشنوا قرار دادن و با زبان اشاره با فرد دیگر ارتباط برقرار کردن و تلاش کردن که منظور خود را به این شیوه بیان کنند .
در قسمت پایانی برنامه نوجوانان سوار بر ویلچر شدن و با شرایط تردد آنها در شهر آشنا شدن و آموختند که چکونه به فردی که روی صندلی چرخ دار است کمک کنند .
انجمن معلولین ضایعات نخاعی استان تهران امید آن دارد که با آموزش به افراد جامعه در جهت فرهنگسازی و آگاهی رسانی در حوزه معلولیت گامی در جهت ارتقای کیفی زندگی افراد دارای معلولیت بردارد

خواندن 2726 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 28 آذر 1395 01:02

درباره ما

نجمن نعناع – حمایت کننده ی معلولین ایران ،سازمانی غیر دولتی در استان کاناگاوا در کشور ژاپن می باشد .این انجمن در جهت حمایت از معلولین جسمی – حرکتی و با هدف رفع نیازها و مشکلات و معضلات زندگی فردی و اجتماعی  معلولین فعالیت می کند .ریاست انجمن را آقای محمد پاشایی عهده دار می باشند که خود نیز با این معضل دست به گریبان می باشند.