پنج شنبه, 24 فروردين 1396 22:22

پايان سه روزه برگزاري كارگاه مناسب سازي شهري و اماكن عمومي اساتيد انجمن نعناع در شهر سرعين اردبيل


اولین دوره تخصصی آموزش مناسب سازی محیط شهری برای معلولان پایان یافت

اولین دوره تخصصی آموزش مناسب سازی محیط شهری و مکان های عمومی برای معلولان که از شنبه گذشته (۱۹ فروردین) در شهر توریستی سرعین آغاز شده بود٬ به کار خود پایان داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل٬ عظیم قهرمانی مشاور استاندار در امور معلولان در این خصوص گفت: در این دوره که با حضور و تدریس اساتیدی از دانشگاه های کشور ژاپن ترتیب دادیم. حدود پنجاه نفر از مهندسان و کارشناسان ذیربط سازمان نظام مهندسی ساختمان اداره کل بهزیستی٬ شهرداری ها و فرمانداری های استان حضور داشتند که آموزش ها و اطلاعات لازم درباره آخرین استانداردهای روز دنیا٬ به میزان۲۴ ساعت آموزش و به صورت تئوری و عملی به آنان ارائه شد.

قهرمانی در ادامه از کلیه دستگاه های همکاری کننده در برگزاری این دوره قدردانی کرد و تأکید نمود مناسب کردن محیط شهری و مکان های عمومی برای رفت و آمد آسان معلولان که خوشبختانه از پشتوانه قانونی هم برخوردار است تأثیر مثبتی در فعال تر ساختن این قشر و استفاده از توانایی های آنان خواهد داشت.

وی توضیح داد: در بخشی از این دوره مباحث مهمی مانند نحوه پوشاندن درست چاله ها و دریچه های موجود در خیابان ها٬ احداث پل بر روی جوی های آب٬ کانیوهای هدایت آب های سطحی شهری٬ هم سطح کردن پیاده رو ها با کوچه ها و حذف شیب در کوچه های شیب دار و ... بررسی شد.

مشاور استاندار تصریع کرد: جلوگیری از کم عرض شدن ناگهانی پیاده رو ها٬ نحوه استفاده درست از موزاییک های بریل و علائم هشداردهنده ویژه نابینایان در محل های پرخطر٬ چگونگی به کارگیری رمپ ها و زنگ اطلاع رسانی هم از دیگر موضوعات مورد بحث در این دوره بود.

منبع : استانداری استان اردبیل