×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 787

پنج شنبه, 24 فروردين 1396 22:22
منتشرشده در مناسب سازی

ديدار اساتيد مناسب سازي انجمن نعناع با استاندار محترم البرز

    تاریخ ایجاد خبر : پنجشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۶  ساعت : ۱۲:۰۶

نشست استاندار البرز با تیم ژاپنی طراحان  مناسب سازی شهری
 

نشست استاندار البرز با تیم ژاپنی طراحان مناسب سازی شهری

استاندار البرز در نشست مشترک با تیم ژاپنی طراحان مناسب سازی شهری گفت: مناسب سازی فضای شهر برای تردد معلولان باید مانند یک فرهنگ در مردم و مسئولان نهادینه شود و در این زمینه می توان از تجارب کشورهای موفق استفاده کرد.


به گزارش روابط عمومی استانداری البرز، سید حمید طهائی شامگاه پنجشنبه نشستی مشترک با تیم ژاپنی طراحان و کارشناسان مناسب سازی شهر با بیان اینکه بهسازی معابر برای تردد افراد دچار معلولیت از اهم امور است، افزود: این امر باید با تعامل شورای شهر و شهرداری با جدیت بیشتری دنبال شود.
وی با اشاره به اینکه گاهی یک انسان عادی و سالم نیز نمی تواند به راحتی در پیاده رو ها تردد کند، ادامه داد: در نشستی به مسئولان شهری و شورا پیشنهاد داده شد که حتی برای یک بار پیاده در نقاط مختلف شهر قدم بزنند تا متوجه مشکلات و موانع مسیرها و معابر باشند.
طهائی گفت: می توان تجارب ژاپن را در البرز بومی سازی کرد چرا آنها از سال ها پیش در این رابطه اقداماتی قابل توجهی انجام داده و روند مطلوبی را طی کرده اند.
وی افزود: سازمان بهزیستی از مدت ها پیش در خصوص بهسازی و مناسب سازی معابر تلاش هایی داشته ولی مشکلات و موانع بسیار جدی و وسیع است از این رو نیاز به یک عزم همگانی به خصوص در شهرداری و شورای شهر وجود دارد.
استاندار البرز با تاکید بر اینکه مناسب سازی فضای شهری برای معلولان باید به یک فرهنگ تبدیل شود، اضافه کرد: باید توجه ها به این موضوع مهم جلب شود چراکه در این صورت انگیزه مضاعفی برای اقدامات بزرگ ایجاد خواهد شد.
وی گفت: راه اندازی مسابقه و ایجاد رقابت بین شهرداری ها برای مناسب سازی معابر می تواند راهکار موثری برای تسریع در روند کار باشد به این دلیل که از این طریق شور و انگیزه بیشتری ایجاد می شود.
طهائی افزود: بسیاری از مسئولان آگاهی لازم را از مسائل و مشکلات شهر دارند بنابراین باید در عمل نیز اقدامات موثری داشته باشند.
وی خاطرنشان کرد: ناظران دفاتر فنی نیز باید توجه ویژه ای در این رابطه داشته باشند چراکه تنها آموزش کافی نیست بلکه طرح ها و برنامه ها باید به مرحله اجرا برسند.
 

 

کد خبر : 981

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز

خواندن 690 دفعه آخرین ویرایش در جمعه, 25 فروردين 1396 20:55

درباره ما

نجمن نعناع – حمایت کننده ی معلولین ایران ،سازمانی غیر دولتی در استان کاناگاوا در کشور ژاپن می باشد .این انجمن در جهت حمایت از معلولین جسمی – حرکتی و با هدف رفع نیازها و مشکلات و معضلات زندگی فردی و اجتماعی  معلولین فعالیت می کند .ریاست انجمن را آقای محمد پاشایی عهده دار می باشند که خود نیز با این معضل دست به گریبان می باشند.