×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 42

چهارشنبه, 26 اسفند 1394 01:12
منتشرشده در صدای شما

وحید رجبلو

سلام و عرض ادب

وحید رجبلو متولد 1366/1/17 که از بدو تولد با یک معلولیت جسمی حرکتی متولد شدم.
با گذشت زمان و پیشرفت معلولیت دچار آسیب نخاعی نیز شدم و تا قبل از دریافت ویلچربرقی از سمت انجمن نعناع خانه نشین بودم و تنها از روی صندلی پشت پنجر اتاق و گاهی جلوی درب ورود خانه میتوانستم از حال و هوای بیرون با خبر باشم، برای رفت و آمد های ضروری فقط بیرون میرفتم با کمک دیگران که اونها هم از کار و مشغله زندگی شان بخاطر من میگذشتن تا من رو بتونن چند ساعتی برای رفع مشکلاتم بیرون ببرند.
از روزی که انجمن نعناع به لطف آقای پاشایی بزرگوار ویلچر برقی رو به من اهدا کرد ، تاثیرات واقعا چشم گیری در زندگیم داشت.
من هیچ گاه با میل و اراده خودم به سمت و جهتی حرکت نکرده بودم و این ویلچر به من توانایی داد که من برای خرید روزانه خودم و خانواده بدونه وابستگی به افراد دیگه از منزل رفت و آمد کنم و دیگر نیازی نیست بخاطر تهیه یک کالای ساده یا دارو از چندین نفر درخواست کمک کنم.
در این متن نمیگنجد که از تک تک تاثیرات مثبت اهدا شدن ویلچر به من توضیح داده شود ، اما آنقدری برایتان بگم که همین ویلچر ساده که تهیه کردنش برای قشر معلول جامعه ما بسیار سخت طاقت فرسا است به قدری در زندگی من تاثیر داشت که من انگیز پیدا کردم برای انجام کار و شغل در بیرون از منزل و تا حدی موفق هم شدم.
ماه ها میشد من از خانه بیرون نمیرفتم و کل سال رو فقط در اتاق سر می کردم و حتی اسم کوچه و خیابان اطراف محل خودمان را بلد نبودم اما الان من مسئولیت برخی از خرید خانه را دارم...
محبت عمل می کند.


خواندن 3665 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 28 آذر 1395 01:02

درباره ما

نجمن نعناع – حمایت کننده ی معلولین ایران ،سازمانی غیر دولتی در استان کاناگاوا در کشور ژاپن می باشد .این انجمن در جهت حمایت از معلولین جسمی – حرکتی و با هدف رفع نیازها و مشکلات و معضلات زندگی فردی و اجتماعی  معلولین فعالیت می کند .ریاست انجمن را آقای محمد پاشایی عهده دار می باشند که خود نیز با این معضل دست به گریبان می باشند.