پنج شنبه, 22 خرداد 1393 09:59

کارگاه استاندارد سازی معابر شهری با حضور اساتید ژاپنی برگزار می شود

 سرپرست اداره آموزش شهرداری کرج از برگزاری کارگاه آموزشی استاندارد سازی معابر شهری با حضور اساتید ژاپنی خبرداد.

حمید قاسمی در گفتگو با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج با اعلام این خبر افزود: این کارگاه سه روزه از تاریخ 24 تا 26 خرداد ماه جاری در باشگاه میلاد شهرداری کرج برپا می شود.

به گفته وی، این دوره آموزشی با همکاری حوزه معاونت فنی و عمرانی و اداره آموزش با هدف ارتقاء سطح علمی سازندگان معابر شهری برگزار می شود.
 قاسمی با تاکید بر ضرورت رعایت استانداردهای جهانی در زمینه ساخت معابر شهری، گفت: از دیگر اهدافی که در برگزاری این کارگاه دنبال می شود آگاهی از نحوه اصلاح پیاده روهای غیر استاندارد و دارای مشکل است.
 این مسئول ضرورت مناسب سازی پیاده رو ها را یادآور شد و گفت: از مهمترین اولویت های شهرسازی ایجاد پیاده روهای استاندارد و منطبق با قوانین شهرسازی است.

ایده های کارآمد عملی شود
سرپرست اداره آموزش شهرداری کرج بر ضرورت جمع بندی ایده های ارائه شده به منظور هم اندیشی درباره نحوه عملی کردن این ایده ها تاکید کرد و افزود: علاوه بر این مهم آشنایی با فناوری و استاندارهای به روز و جهانی در زمینه مناسب سازی فضا، خیابان ها و پیاده روها بسیار مهم است.
قاسمی اظهارداشت: هدف بسیار مهمی که در برگزاری این کارگاه سه روزه به جد دنبال می شود، فراهم آوردن زمینه های تردد آسان معلولان، جانبازان و قشر مسن می باشد.
گفتنی است، همایش پایان دوره آموزشی جهت استفاده عموم شهروندان و متخصصان در روز 27 خرداد ماه در محل باشگاه میلاد شهرداری کرج برگزار می شود. شرکت کنندگان در این دوره پس از آزمون گواهینامه ضمن خدمت دریافت می کنند.  

 

منبع خبر : پایگاه خبری مدیریت شهرداری کرج