×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 42

دوشنبه, 23 آذر 1394 20:01
منتشرشده در اخبار

معلولان با امید زنده هستند

پایگاه خبری البرز ما– رئیس انجمن نعناع(انجمن حمایت از معلولین استان البرز) همکاری شهردار کرج و بخش های زیرمجموعه برای رفع مشکلات معلولین ایران کوچک را ویژه و قابل تقدیر ارزیابی کرد محمد پاشایی رئیس انجمن نعناع با اعلام این مطلب افزود : شهرداری کرج بخصوص در بحث مناسب سازی معابر برنامه های جامعی را در سطح شهر تدارک دیده یا به اجرا در آورده است.
محمد پاشایی در سخنان خود طی مراسم افتتاح ساختمان جامعه معلولان استان البرز، یکی از دغدغه های جدی خود را پیگیری و رفع مشکلات جامعه معلولان این استان خواند. وی با اشاره به معلولیت خود گفت : پیش از این هم مثل همه افراد عادی در شهر قدم می زدم و هیچ یک از مشکلات معلولان و کم توانان را درک نمی کردم. اما معلولیت روی دیگری از سکه را به من نشان داد و باعث شد در این زمینه بسیار به فکر فرو روم. وی افزود بعد از ورود به دنیای معلولان و آشنایی با معلولیت از انواع مختلف پی بردم معلولیت من خیلی ناچیز است و معلولان قطع نخاع و کسانی که از گردن به پایین دچار فلج و معلولیت هستند، چه مشکلاتی را پشت سر می گذارند.به گفته پاشایی، بعد از آن روزها بود که تصمیم گرفتم برای کمک به این قشر تلاش کنم چرا که به راستی هیچ اطمینانی از اینکه روزی ما روی این ویلچرها بنشینیم وجود ندارد و هر لحظه ممکن است بر اثر یک حادثه، ما هم ناچار شویم مشکلاتی را که این قشر تجربه می کنند، پشت سر بگذاریم.وی ادامه داد: بر همین اساس انجمن نعناع در ایران را راه اندازی کردیم که مشابه این انجمن در کشور ژاپن نیز فعال بوده و گام های موثری در زمینه خدمات دهی به معلولان برمی دارد. پاشایی اضافه کرد: اعطای ۳۵۶ وسیله به انجمن نعناع در ایران از جمله تخت و ویلچر برقی، از نتایج فعالیت این موسسه بوده است.پاشایی اذعان داشت: در کنار این امر برگزاری کارگاه های آموزشی و اردوهای تفریحی آموزشی برای اعضای جامعه معلولین استان از اقداماتی بوده است که در قالب شکل گیری این موسسه انجام شده و نتایج بسیار خوبی را برای این قشر به همراه داشته است.

 

منبع خبر : پایگاه خبری تحلیلی البرز ما

 

خواندن 3244 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 28 آذر 1395 00:23

درباره ما

نجمن نعناع – حمایت کننده ی معلولین ایران ،سازمانی غیر دولتی در استان کاناگاوا در کشور ژاپن می باشد .این انجمن در جهت حمایت از معلولین جسمی – حرکتی و با هدف رفع نیازها و مشکلات و معضلات زندگی فردی و اجتماعی  معلولین فعالیت می کند .ریاست انجمن را آقای محمد پاشایی عهده دار می باشند که خود نیز با این معضل دست به گریبان می باشند.